
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 180 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 1823
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02696
Ext.Price$0.02696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02696 | $0.02696 |
| 10 | $0.01348 | $0.13480 |
| 50 | $0.01037 | $0.51850 |
| 100 | $0.00936 | $0.93600 |
| 500 | $0.00844 | $4.22000 |
| 1000 | $0.00759 | $7.59000 |
| 3000 | $0.00682 | $20.46000 |
| 5000 | $0.00613 | $30.65000 |
| 10000 | $0.00551 | $55.10000 |
| 30000 | $0.00495 | $148.50000 |
